Henna rzes i brwi

Henna rzes i brwi

Henna do rzęs to produkt powszechnie używany przez miliony kobiet na całym świecie. Jest ona powszechnie dostępna na rynku kosmetycznym w formie proszku służącego do barwienia skóry, włosów, brwi oraz rzęs.

Henna do brwi i rzęs powstaje z ususzonych oraz mocno rozdrobnionych liści rośliny o nazwie lawsonia bezbronna lub lawsonia inermis. Jest to krzew, który można spotkać przede wszystkim w gorącym klimacie. Jego liście zawierają czerwony barwnik o nazwie lawson, który to doskonale łączy się z keratyną zawartą we włosach. Dzięki temu nadaje im wyrazisty kolor. Ponadto barwnik pochodzący z tej roślinny jest od wielu lat powszechnie wykorzystywany do barwienia skóry. Potrafi on bowiem nadać jej jednolity, ciemniejszy kolor czy też stworzyć piękny, zmywalny tatuaż. Ponadto henna doskonale służy do malowania brwi oraz rzęs.

Henna pudrowa, to naturalna koloryzacja brwi, która zawiera w sobie składniki odżywcze, dzięki czemu brwi są zarówno odżywione jak i zabarwione. Henna pudrowa zwana inaczej eko-henna.

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
Facebook
Instagram