Selvert Thermal

SELVERT THERMAL to marka kosmetyków profesjonalnych, której koncepcje i receptury powstają w Genewie. Tworzą je wybitni naukowcy, wśród których są m.in. specjaliści współpracujący z Komisją Europejskąprzy wprowadzaniu na rynek nowych składników aktywnych. Dzięki temu, w kosmetykach SELVERT THERMAL wykorzystywane są zawsze najbardziej innowacyjne i skuteczne substancje regenerujące, nawilżające czy anti-age oraz najnowsze technologie. Daje to również pewność stosowania w gabinecie najlepszych zabiegów oraz kosmetyków zgodnych z najnowszymi trendami. Warto też podkreślić, że produkcją preparatów SELVERT THERMAL zajmuje się hiszpański koncern medyczny IDESCO(właściciel marki), co gwarantuje ich najwyższą jakość oraz używanie dokładnie przetestowanych składników i skutecznych technologii. 

Po deszczach rozpoczyna się długi proces filtracji, w trakcie którego woda deszczowa przemieszcza się na głębokość około 6000 metrów pod ziemię i tworzy tam naturalne studnie z wodą termalną. Po drodze zbiera szereg pierwiastków śladowych. Dodatkowo panująca na tej głębokości temperatura powoduje szereg reakcji chemicznych, dzięki czemu woda nabiera nowych właściwości. Lecznicze walory wód termalnych to ich krystaliczna czystość oraz wiele cennych substancji : pierwiastki śladowe, minerały, mikro- i makroelementy, aniony i kationy.

Woda SELVERT THERMAL jest nadzwyczaj bogata w jony, w proporcjach kształtowanych przez naturę na przestrzeni tysięcy lat. Kosmetyki na bazie wód termalnych wpływają na skórę wielokierunkowo i korzystnie. Przede wszystkim świetnie ją nawilżają i łagodzą podrażnienia. Koją, chronią przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych oraz zapobiegają procesom starzenia się komórek. Można je stosować na każdą cerę, a szczególnie na przesuszoną, wrażliwą, alergiczną, skłonną do podrażnień, naczynkową oraz na wiele dysfunkcji skóry: rumień, trądzik, łuszczyca, atopowe zapalenie, trądzik różowaty itd. Woda termalna zawiera wiele różnych składników, jednak w różnych źródłach ma inny zestaw substancji. Najlepsze działanie wykazują wody o zróżnicowanym składzie.

SELVERT THERMAL, ekspert w inżynierii kosmetycznej, z powodzeniem wydobywa z wody termalnej różne jej właściwości, wzmacniając zdrowie i naturalne piękno skóry. Jest to możliwe dzięki połączeniu wód termalnych z Pirenejów oraz Alp Szwajcarskich, które razem tworzą najlepszą do zabiegów kosmetycznych wodę termalną, która dodatkowo korzystnie wpływa na mikrobiom skóry.

+Pure Vitamin-C

Zabieg rozświetlający i przeciwstarzeniowy

Trudno sobie dzisiaj wyobrazić skuteczną pielęgnację skóry bez wielofunkcyjnej witaminy C, która jest antyoksydacyjna, przeciwstarzeniowa, odżywcza, nawilżająca i fotoochronna. Należy do tzw. Przeciwutleniaczy właściwych, które przerywają łańcuch oksydacyjny, wygaszając wolne rodniki.

Witamina C jest również synergentem, który wykazuje działanie antyoksydacyjne polegające na wzmacnianiu substancji będących przeciwutleniaczami właściwymi. Stymulując wytwarzanie kolagenu, wpływa na prawidłowe gojenie ran, regenerację po chorobach skóry czy oparzeniach (szczególnie słonecznych) oraz zabiegach dermatologii estetycznej stymulujących produkcję kolagenu. Brak witaminy C zmniejsza zarówno całkowitą syntezę kolagenu, jak i jego sieciowanie. Pomaga również w regeneracji utlenionej postaci witaminy E – silnego antyoksydantu. Pielęgnacja kosmetykami z witaminą C może być szczególnie ważna w trakcie dermatologicznego leczenia preparatami złuszczającymi, które mogą powodować wysuszenie lub podrażnienie naskórka. Powinno się ją stosować codziennie na skórę, jako uzupełnienie procesu leczenia lub zabiegów kosmetologicznych. Ma zbawienne działanie w pielęgnacji skór trądzikowych – jest synergentem chroniącym przed utlenianiem się substancji nietłuszczowych i tłuszczy. Wskazana jest w procesie dermatologicznego leczenia trądziku różowatego. Niezbędna dla ochrony przed promieniowaniem UVA (same SPF nie wystarczą) oraz przed „blue light”. To wróg przebarwień „z uwagi na właściwości rozjaśniające” oraz oznak wieku, ponieważ redukuje elastynę (foto-starzenie). Efektem jej stosowania jest witalna, odmłodzona i świetlista skóra.

+Absolue Regeneration

Zabieg regenerujący na bezie wyciągu ze ślimaka

Rewolucyjna linia, głęboko i naturalnie odnawia najbardziej wymagającą i dojrzałą skórę, w której samonaprawa spowolniła na skutek upływu czasu lub uległa agresjom zewnętrznym. To Program, który pomaga odzyskać naturalną ochronę i regenerację.

Odnowa naskórka wymaga przyspieszenia regeneracji poprzez stymulowanie syntezy transglutaminazy, nasilenia produkcji filagryny, poprawy gęstości naskórka oraz zwiększenia ochrony płaszcza hydrolipidowego. Służy temu kompleks ProRenew® (ferment bakterii Lactococcusus Lactis) obecny w linii.

Odnowa skóry właściwej wymaga pobudzenia komórek Langerhansa (makrofagi), które tracą aktywność pod wpływem procesu starzenia oraz promieni słońca. Komórki te sygnalizują fibroblastom w fazie regeneracji skóry właściwej potrzebę produkowania białka dla komórek obronnych, które przeciwdziałają inwazyjnym czynnikom. Normalizowanie ich aktywności przez wyciąg z białka ślimaka reaktywuje funkcje komórek sąsiadujących. To sposób na stymulację produkcji fibroblastów oraz rozwój komórek naskórkowych. Efektem jest nasileniesyntezy kolagenu i elastyny oraz znormalizowanie naskórkowania, co redukuje widoczność zmarszczek i przywraca starzejącej się skórze gładkość, blask i jednolitość.

Macierz kolagenowa dezorganizuje się i zmniejsza. Ilość elastyny po 30-tce także. Z wiekiem produkcja naturalnych substancji, niezbędnych do zachowania młodego wyglądu skóry maleje, powodując cienkie linie, zmarszczki, nierównomierny koloryt, itd. Wyciąg ze ślimaka dostarcza te substancje w naturalnej formie, by pomóc w opóźnianiu procesu starzenia się.

Słońce to kolejny powód degeneracji skóry – redukcji jej unaczynienia, aktywności melanocytów oraz ilości kwasu hialuronowego i siarczanu dermatanu. Ponadto układ immunologiczny skóry osłabia się i redukuje syntezę fibroblastów stymulujących cytokiny oraz keratynocyty. W rezultacie znacznie pogarsza się metabolizm skóry, a konsekwencją są zmarszczki, brak elastyczności oraz inne oznaki wieku

+Aquafresh

Zabieg nawadniający i wypełniający

Nawadnianie skóry to zjawisko złożone z wielu mechanizmów. Uczestniczą w nim zarówno naskórek, jak i skóra właściwa.

Woda na skutek różnicy ciśnień osmotycznych przechodzi ze skóry właściwej przez naskórek, nawilża go i odparowuje do środowiska. Na swej drodze spotyka barierę substancji wiążących ją, czyli naturalnego czynnika nawilżającego NMF. Ponadto na powierzchni naskórka znajduje się płaszcz wodno-lipidowy, który spowalnia parowanie wody. Nawilżenie skóry właściwej uwarunkowane jest równowagą wodną między komórkami i przestrzeniami międzykomórkowymi.

W przeszłości pielęgnacja nawilżająca skupiała się na zatrzymywaniu wody poprzez okluzję, następnie na NMF. Kolejno na dwuwarstwach lipidowych czyli ceramidach, przygotowując kolejne ich postacie. Następnym bohaterem był kwas hialuronowy. Kolejny etap to czynniki wzrostu naskórka czyli biostymulatory. Potem odkryto aquaporyny (nagroda Nobla) działające na przepływy wody. Teraz największą nowością w nawadnianiu skóry są naturalne Osmolity, które odpowiadają za równowagę wodną w komórce i w przestrzeniach między komórkami oraz za kondycję komórkowych białek prostych.

W AQUAFRESH zawarto wszystkie najnowsze „narzędzia” do nawilżania skóry, tak bardzo ważnego dla opóźniania oznak wieku oraz dla mikrobiomu skóry. Działa ona globalnie na skórę, dając jej maksymalne krótkotrwałe i długotrwałe nawilżenie, zarówno warstwy zewnętrznej, jak i wewnętrznej.

+Harmony

Zabieg antystarzeniowo- odnawiający

Linia HARMONY to głos Selvert Thermal w sprawie relacji Natura – Człowiek i przekazanie następującego przesłania: „Bądź naturalna, bądź sobą. Żyj w zgodzie z naturą i samym sobą. Korzystaj z dobrodziejstw natury i fitoterapii, chroń ją i siebie przed zanieczyszczeniami.” Linię tę zainspirowały zalety i liczne korzystne właściwości botanicznych składników aktywnych. Pomagają one – razem z najbardziej nowoczesną i skuteczną nauką – zwalczać przedwczesne znaki wieku u wszystkich rodzajów skóry, zapewniając nadzwyczajne rezultaty. Ma charakter fito-terapeutyczny, ponieważ wszystkie składniki mają badania kliniczne i tym się różni od innych propozycji na rynku.

Selvert Thermal od zawsze inspiruje się naturą i wykorzystuje w swoich recepturach najbardziej skuteczne i najczystsze składniki, jakie można znaleźć w przyrodzie. Podstawą jest woda termalna, a w każdej linii można znaleźć składniki zaczerpnięte z szeroko rozumianej przyrody – od borowin, wyciągów z roślinnych komórek macierzystych, przez biomaty z Polinezji, po białko ze śluzu ślimaka. To również marka o silnym rodowodzie naukowym, która nie tylko wykorzystuje najnowsze możliwości biotechnologii, ale także synergicznie łączy je z naturą.

Inspirując się silnym trendem botaniczności, opracowano linię kosmetyków, której podstawą jest to, co zapewnia świat flory: ekstrakty, wyciągi i esencje roślinne – pozyskiwane m.in. z kwiatów i ziół. Niektóre doskonale są znane w kosmetologii, inne to wyjątkowe odkrycia Selvert Thermal. Linię tę szczególnie wyróżnia autorskie połączenie tak wielu składników w dwa programy zabiegowe – które cechuje wysoka – jak zawsze – skuteczność pielęgnacyjna oraz wyjątkowa przyjemność stosowania. Dzięki formule składającej się w ponad 95%* z cennych składników naturalnych, (orchidea, kwiat niebieskiego lotosu, czerwona koniczyna, malwa, nagietek, dzika limonka, róża, biała herbata) oraz subtelnym i świeżym aromatom, Harmony jest doskonałym sprzymierzeńcem dla współczesnej kobiety w dbaniu o głębokie nawodnienie skóry.

+Juvenil

Zabieg odmładzający szyję i dekolt

Zabieg ma zdolność „rozprawiania się” z wieloma problemami występującymi w tym rejonie. Zwiększa ekspresje genów kodujących podstawowe proteiny kotwiczące złącza skórno-naskórkowe i zarazem zmniejsza aktywność enzymów odpowiedzialnych za rozkład składników strukturalnych tej konstrukcji. Efektem takiego działania jest znaczny wzrost jędrności i elastyczności skóry, redukcja wiotkości i istotna poprawa owalu twarzy. Daje błyskawiczny efekt napinający. Odtruwa i oczyszcza. Zwiększa ilość kolagenu. Poprawia teksturę skóry. Redukuje przetrzymywanie wody i działa lipolitycznie. Minimalizuje linie i zmarszczki. Zagęszcza i rozjaśnia. Regeneruje i działa przeciwutleniająco. Stymuluje tkanki.

Zawiera: ZIRHAFIRM™ – nowe fitoekdysteroidy z korzenia marala (szczodraka – Syberia) + frakcja trójterpenowa z jujuby (daktyl chiński – owoce głożyny – Chiny), Ovaliss™ (glaucyna), Alistin, Witaminy C i E, fosfatydylocholina + Frescolact, Dermotenseur (owoc Kigelia Africana + kora Quillaja Saponaria), Ten’s up, wyciąg z komórek macierzystych różanecznika alpejskiego, oleje z oliwek i jojoby.

+Peptide Lift

Zabieg napinający i redukujący zmarszczki

Linia, która rzuca wyzwanie procesowi starzenia się skóry. Bogate receptury i rewolucyjne peptydy najnowszej generacji dają efekt liftingu, natychmiastowy i długotrwały. Różnego rodzaju receptory (zamki) błony komórkowej mogą być penetrowane jedynie przez specjalny rodzaj molekuł (klucze). Cechy „modelu klucz i zamek” spełniają m.in. peptydy, które stymulują różne mechanizmy, korzystnie wpływające na skórę: przywracają jej elastyczność i naturalną jędrność oraz łagodzą zmarszczki. Efektem jest nawodniona i zagę- szczona, wypełniona, jędrna, gładka i sprężysta skóra.

Ostatnie badania wykazały, że preparaty do pielęgnacji skóry zawierające infuzję peptydów nie tylko opóźniają oznaki wieku, ale także pomagają w naprawie, sygnalizując organizmowi, aby produkował większe ilości kolagenu. Polipeptydy lub oligopeptydy składają się z aminokwasów i mogą imitować sekwencję peptydową cząsteczek kolagenu lub elastyny. Polipeptydy, zastosowane miejscowo mogą stymulować syntezę kolagenu i aktywować metabolizm skóry. Kluczowa dla efektów działania Peptide Lift jest technologia dostarczania peptydów do skóry i ich głębokiego wnikania w komórki. Bez skutecznego systemu dostarczania, peptydy penetrują tylko najwyższą warstwę skóry.

 

+Splendour

Zabieg z Kwasem Hialuronowym i Witaminą B3

Już od pierwszej sesji skóra ujawnia swoją świetność i blask w całej okazałości. Główne oznaki starzenia „zamazują się”, aby ustąpić miejsca gładkiej i miękkiej skórze.

Będąc jednym ze światowych liderów w produkcji najwyższej jakości kwasu hialuronowego, eksperci Active Beauty opracowali nową generację wysoce uwodnionego kwasu hialuronowego, którą SELVERT THERMAL – jako lider innowacji, wprowadził do zabiegu SPLENDOUR. PrimalHyal Gold™ to pierwsza baza olejowa kompatybilna z kwasem hialuronowym (LMW) wytwarzana w procesie biofermentacji. Prze- łomowy i wielofunkcyjny składnik aktywny, który dzięki rozpuszczalności w tłuszczach penetruje do najgłębszych warstw skóry – AŻ DO SKÓRY WŁAŚCIWEJ! To pierwszy kosmetyczny składnik aktywny wykazujący właściwości porównywalne z wypełniaczami skórnymi.

Skuteczność zabiegu dodatkowo „podbija” NIACYNAMID – wielofunkcyjny składnik aktywny o szerokim działaniu przeciwstarzeniowym, antyoksydacyjnym i depigmentującym. Wzmacnia funkcje barierowe skóry oraz kumuluje i zachowuje naturalne nawilżenie. Poprawia wygląd skóry z trądzikiem różowatym i zmniejsza podrażnienie.

 

 

+Urban Response

Program obrony absolutnej

Selvert Thermal, inicjując propagowanie ochrony skóry przed zanieczyszczeniami powietrza, stworzył innowacyjną linię pielęgnującą Urban Response. Jej przeznaczeniem jest regeneracja skóry podrażnionej i uszkodzonej czynnikami zewnętrznymi oraz ochrona przed nimi. Postawiono przed nią trzy główne zadania: głęboka detoksykacja, kompleksowa naprawa i długotrwała protekcja.

Skutek intensywnego odtruwania daje użycie aktywnego węgla (jak filtr HEPA) oraz kwasu salicylowego.

W Urban Response wykorzystano unikalny składnik aktywny Shield MP – specjalny film ochronny przed szczególnie niebezpiecznymi cząsteczkami pyłowymi PM 2,5. Zmniejsza on ich przyleganie oraz wnikanie do głębszych warstw skóry. Zwalcza także wolne rodniki oraz neutralizuje metale ciężkie.

Ważną rolą linii jest także regeneracja skóry poprzez przeciwutleniający i wypełniający kompleks naprawczy O2 VPP (cynk, magnez i miedź).

 

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
Facebook
Instagram