Selvert Thermal

+Absolue Regeneration

Zabieg regenerujący na bezie wyciągu ze ślimaka

Rewolucyjna linia, głęboko i naturalnie odnawia najbardziej wymagającą i dojrzałą skórę, w której samonaprawa spowolniła na skutek upływu czasu lub uległa agresjom zewnętrznym. To Program, który pomaga odzyskać naturalną ochronę i regenerację.

Odnowa naskórka wymaga przyspieszenia regeneracji poprzez stymulowanie syntezy transglutaminazy, nasilenia produkcji filagryny, poprawy gęstości naskórka oraz zwiększenia ochrony płaszcza hydrolipidowego. Służy temu kompleks ProRenew® (ferment bakterii Lactococcusus Lactis) obecny w linii.

Odnowa skóry właściwej wymaga pobudzenia komórek Langerhansa (makrofagi), które tracą aktywność pod wpływem procesu starzenia oraz promieni słońca. Komórki te sygnalizują fibroblastom w fazie regeneracji skóry właściwej potrzebę produkowania białka dla komórek obronnych, które przeciwdziałają inwazyjnym czynnikom. Normalizowanie ich aktywności przez wyciąg z białka ślimaka reaktywuje funkcje komórek sąsiadujących. To sposób na stymulację produkcji fibroblastów oraz rozwój komórek naskórkowych. Efektem jest nasileniesyntezy kolagenu i elastyny oraz znormalizowanie naskórkowania, co redukuje widoczność zmarszczek i przywraca starzejącej się skórze gładkość, blask i jednolitość.

Macierz kolagenowa dezorganizuje się i zmniejsza. Ilość elastyny po 30-tce także. Z wiekiem produkcja naturalnych substancji, niezbędnych do zachowania młodego wyglądu skóry maleje, powodując cienkie linie, zmarszczki, nierównomierny koloryt, itd. Wyciąg ze ślimaka dostarcza te substancje w naturalnej formie, by pomóc w opóźnianiu procesu starzenia się.

Słońce to kolejny powód degeneracji skóry – redukcji jej unaczynienia, aktywności melanocytów oraz ilości kwasu hialuronowego i siarczanu dermatanu. Ponadto układ immunologiczny skóry osłabia się i redukuje syntezę fibroblastów stymulujących cytokiny oraz keratynocyty. W rezultacie znacznie pogarsza się metabolizm skóry, a konsekwencją są zmarszczki, brak elastyczności oraz inne oznaki wieku

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
Facebook
Instagram