Selvert Thermal

+Aquafresh

Zabieg nawadniający i wypełniający

Nawadnianie skóry to zjawisko złożone z wielu mechanizmów. Uczestniczą w nim zarówno naskórek, jak i skóra właściwa.

Woda na skutek różnicy ciśnień osmotycznych przechodzi ze skóry właściwej przez naskórek, nawilża go i odparowuje do środowiska. Na swej drodze spotyka barierę substancji wiążących ją, czyli naturalnego czynnika nawilżającego NMF. Ponadto na powierzchni naskórka znajduje się płaszcz wodno-lipidowy, który spowalnia parowanie wody. Nawilżenie skóry właściwej uwarunkowane jest równowagą wodną między komórkami i przestrzeniami międzykomórkowymi.

W przeszłości pielęgnacja nawilżająca skupiała się na zatrzymywaniu wody poprzez okluzję, następnie na NMF. Kolejno na dwuwarstwach lipidowych czyli ceramidach, przygotowując kolejne ich postacie. Następnym bohaterem był kwas hialuronowy. Kolejny etap to czynniki wzrostu naskórka czyli biostymulatory. Potem odkryto aquaporyny (nagroda Nobla) działające na przepływy wody. Teraz największą nowością w nawadnianiu skóry są naturalne Osmolity, które odpowiadają za równowagę wodną w komórce i w przestrzeniach między komórkami oraz za kondycję komórkowych białek prostych.

W AQUAFRESH zawarto wszystkie najnowsze „narzędzia” do nawilżania skóry, tak bardzo ważnego dla opóźniania oznak wieku oraz dla mikrobiomu skóry. Działa ona globalnie na skórę, dając jej maksymalne krótkotrwałe i długotrwałe nawilżenie, zarówno warstwy zewnętrznej, jak i wewnętrznej.

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
Facebook
Instagram